T
Tripplo
Vila Foz Hotel & SPA – bilde 1
Vila Foz Hotel & SPA – bilde 2
Vila Foz Hotel & SPA – bilde 3
Vila Foz Hotel & SPA – bilde 4
Vila Foz Hotel & SPA – bilde 5
Vila Foz Hotel & SPA – bilde 6
Vila Foz Hotel & SPA – bilde 7
Vila Foz Hotel & SPA – bilde 8
Porto, Portugal

Vila Foz Hotel & SPA

5-stjerners hotell
Vila Foz Hotel & SPA i Porto tilbyr direkte tilgang til stranden, med Praia do Molhe bare en to minutters spasertur unna. Gjestene kan glede seg over vidstrakt havutsikt og en rolig beliggenhet ved kysten. Hotellet har spa- og velværeavdeling, badstue, innendørs svømmebasseng og treningsrom. Rommene er utstyrt med moderne fasiliteter og private bad, og enkelte har også balkong eller terrasse.
5-stjerners hotell
Porto, Portugal
4,7 km til sentrum av Porto
9,6 km til Porto Airport (OPO)
Gratis wifi
Innendørs svømmebasseng
Spa- og velværeavdeling
Privat parkering
Flyplasstransport
Familierom

Tripplos oppsummering basert på gjesteomtaler

Tripplos analyse · Oppdatert 26. september 2026 · Slik vurderer vi hoteller

Reisende som søker svalende havbris og historisk arkitektur vil finne seg godt til rette på denne eiendommen i Foz-distriktet. Stedet, som gjestene er svært fornøyde med, tilbyr en rolig beliggenhet ved stranden, et revitaliserende historisk spa og utvalgte rom med vidstrakt havutsikt. Selve bygningen er et bevart herskapshus fra 1800-tallet. Vær oppmerksom på at det ligger et stykke fra det historiske sentrum, og at parkeringen på stedet er begrenset.

Vila Foz Hotel & SPA ligger i et vakkert restaurert herskapshus fra 1800-tallet i Portos elegante nabolag Foz do Douro. Her tilbys et fredelig fristed ved kysten med direkte tilgang til stranden og et gjennomført velvære-spa. Eiendommen forener historisk arkitektur med moderne design, perfekt for reisende som søker en rolig oase ved havet, i behagelig avstand fra byens kulturliv.

Gjestene gir 9,1 av 10 — snittet for de 14 hotellene vi lister i Porto er 9,3.

  • Hotellet ligger i det eksklusive nabolaget Foz do Douro og har direkte tilgang til Praia do Molhe, noe som gir et rolig avbrekk ved kysten, skjermet fra Portos travle sentrum.
  • Velværeavdelingen har et fredelig innendørsbasseng, badstue og tyrkisk bad, og tilbyr skreddersydde behandlinger for dyp avkobling.

Er hotellet riktig for deg?

Bestill hvis du vil ha

  • Reisende som vil ha ro framfor resortpuls
  • Reisende som vil ha ro og design på samme sted
  • Reisende som legger merke til arkitektur og interiør

Priser på Vila Foz Hotel & SPA

Ved vår siste sjekk (27. september 2026) kostet 2 netter for to voksne fra 723 € totalt (362 € per natt).

I våre siste 30 daglige prissjekker har prisen per natt ligget mellom 362 € og 585 €.

Prisene samles inn daglig av Tripplo for to voksne omtrent én måned frem, i EUR. Dine datoer kan avvike — bruk prissjekken for å se live-tilgjengelighet.

Ofte stilte spørsmål

Hvor langt er det fra Vila Foz Hotel & SPA til flyplassen?

Vila Foz Hotel & SPA ligger 9,6 km fra Porto Airport (OPO).

Hvor langt er det fra Vila Foz Hotel & SPA til sentrum av Porto?

Vila Foz Hotel & SPA ligger 4,7 km fra sentrum av Porto.

Hva synes gjestene om Vila Foz Hotel & SPA?

Vila Foz Hotel & SPA har 4,6 av 5 på Google, basert på 718 anmeldelser. På Booking.com er poengsummen 9,1/10 fra 877 gjesteanmeldelser.

Hvor mange stjerner har Vila Foz Hotel & SPA?

Vila Foz Hotel & SPA er et 5-stjerners hotell.

Hvilke fasiliteter har Vila Foz Hotel & SPA?

Vila Foz Hotel & SPA tilbyr gratis wifi, innendørs svømmebasseng, spa- og velværeavdeling, privat parkering, flyplasstransport og familierom.

Vær og vanntemperatur – Porto

Akkurat nå: 17° i luften · 16° i vannet

Snitt dagtemperatur (°C)Vann (°C)Varmeste måneder
Data: Open-Meteo

Flere hoteller i Porto

Vis alle hoteller i Porto

Se priser

2 netter

Velg datoer for å se gjeldende priser

Fra
Sjekk pris
Sjekk tilgjengelighet

Ingen gebyrer fra Tripplo – du bestiller direkte hos partneren vår

Vi kan få provisjon hvis du bestiller via lenken – uten ekstra kostnad for deg, og det påvirker aldri rangeringene våre.

Loading map...

236 Avenida de Montevideu, Aldoar - Foz do Douro - Nevogilde, 4150-516 Porto, Portugal